Закупівельники до 60 гривень спустили ціни на лущені горіхи

Закупівельники до 60 гривень спустили ціни на лущені горіхи

Закупівельники знизили ціну на лущені волоські горіхи. На ринку у Луцьку 1 кг приймають за 60-80 грн.

"Щороку навесні горіхи росли в ціні, тому восени вирішили з дружиною не здавати, - каже лучанин Андрій Петрів. – У жовтні торік один кілограм перекупщики приймали за 140 гривень. Ми 19 лютого накололи 12 кілограм горіхів. Принесли на ринок, але за такі копійки не хочеться здавати. За великі дають 80 гривень. Але у нас попадаються різні. До двох підійшов. Вони в пакет заглянули. Більше 60 гривень давати не хочуть".

Ціна впала, бо горіхи не пускають через кордон. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповідає Тарас Гуменюк. Він скуповує горіхи на Центральному ринку Луцька чотири роки.

"Фури з горіхами стоять на кордоні, – говорить Тарас. - У березні 2014 року ціни доходили до 180 гривень за кілограм, торік приймали по 140. Зараз ціни коливаються від 60 до 100 гривень. Найдорожчі – великі і відбірні світлі горіхи. На вихідні ціну перекупщики спускають, бо більше бажаючих здати. Люди несуть горіхи, бо заводиться міль. Часто приносять по 2-5 кілограм. Дехто привозить по 100-120".

За словами оптовика, зараз усі склади забиті горіхами.

"Фури не пропускають, бо хочуть відкатів. У кожній партії знаходять якихось шкідників, хоча товар ідеальний, - каже закупівельник. - Ціна впала ще й того, що цього року добре вродили горіхи у Румунії і Молдові. Ми одні з найбільших експортерів волоського горіха. Україна експортує колоті та цілі горіхи".

По Україні ціни різні. У Львові ще можна здати за 100 гривень, у Полтаві по 80-100.

"Оптовики везуть горіхи в Європу, - розповідає Тарас. - Найцінніші – половинки горіхового ядра – метелики У Європі здають по 6-10 євро за кілограм лущених. Від 3 євро заробляють за неколоті горіхи. А у Данії за кілограм нелущених дають 7 євро".

Лента новостей
Вступай: