Експерти розповіли, що буде з цінами на ліки в Україні

Експерти розповіли, що буде з цінами на ліки в Україні

Ліки можуть подорожчати на 30-40%. Про це кореспондентові Gazeta.ua розповів Владислав Онищенко, голова Спілки споживачів медпослуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення.

"Якщо Україна прислухається до рекомендацій МВФ і скасує пільгове оподаткування ліків, ціни на медикаменти піднімуться на 30-40%. Зараз ліки мають пільгове оподаткування - 7% замість 20%, як для всіх. Якщо додати до цього ще 13%, то цю суму треба множити на три. На 13% вартість ліків підніме виробник, потім - дистриб'ютор, а далі аптека. За все це заплатить споживач", – каже Онищенко.

Українці страждають від серецево-судинних захворювань, онкології, туберкульозу та серйозних інфекційних захворювань, а лікуються від грипу і застуди.

"У минулому році українці залишили в аптеках 34 мільярди гривень. Якщо взяти десять препаратів, які найчастіше купують українці, вони ніяк не будуть пов'язані із найбільш поширеними в Україні хворобами. Люди орієнтуються на вартість ліків, а не на їхню ефективність чи доречність", – підсумовує експерт.

Захмарні ціни на ліки провокують людей займатися самолікуванням, переконана Ніна Чала, завідувач кафедри Школи охорони здоров'я Києво-Могилянської академії.

"А тяжко хворі взагалі відмовляються від лікування. Воно стає не по кишені", – відзначає Чала.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МВФ рекомендував Україні скасувати пільгове оподаткування ліків і підвищити ПДВ.

Лента новостей
Вступай: