Дострокові вибори за старими правилами мало що змінять - Гацько

Дострокові вибори за старими правилами мало що змінять - Гацько

Парламентська коаліція має бути перезаснована, адже якщо провести дострокові парламентські вибори за діючими правилами — мало що зміниться. Про таке в заявив голова партії "Демократичний альянс" Василь Гацько.

"Зараз коаліція має бути перезаснована і максимум зусиль має бути докладено, аби в конструктивний спосіб спробувати її перезапустити. Але якщо, наприклад, не вдається цього зробити, то мати парламент абсолютно нефункціонуючий — це теж не рішення. Тому іти на дострокові парламентські вибори — це одна з опцій", — сказав В.Гацько.

Також він додав, що "не думаю, що в Європі та світі в цілому занадто тішаться від тієї ситуації, яка є сьогодні, коли парламент не працює, коли рішення не ухвалюються. У демократичних країнах це нормально — якщо не справляються, не можуть домовитися зараз, то виходять на дострокові парламентські вибори. Але якщо ми з вами підемо на дострокові парламентські вибори за діючими правилами, відповідно, мало що зміниться".

"Вони підточені сьогодні фактично під великі олігархічні проекти, коли в політиці змагаються великі грошові мішки, а не ідеї. Тому ясно, що як мінімум потрібно ухвалювати закон про пропорційні вибори, забираючи мажоритарну складову, куди потрібні колосальні ресурси", — заявив В.Гацько.

Голова "демократичного альянсу зауважив, що "треба вирівнювати доступ до національного медіа, треба скорочувати комерційну рекламу тощо. Виборче законодавство пишеться завжди під конкретну політичну силу — ось у чому проблема".

Лента новостей
Вступай: