Як стати здоровим згідно зі східною медициною

Як стати здоровим згідно зі східною медициною

Заповіді Східної медицини — поради давніх мудреців для підтримки здоров'я і лікування багатьох хвороб. Це той безцінний дар, який дійшов до нас із сивої давнини, і який, можливо, і є найбільш короткий і простий шлях до здоров'я.

На Сході, де цілительство докорінно відрізняється від звичної для нас західної медицини, першочерговим завданням є підтримка та збереження здоров'я. «Коли почалася війна, пізно точити мечі» — мовить східне прислів'я. Коли хвороба вже виникла, потрібно докласти в сотні разів більше зусиль для її усунення, ніж для того, аби вона не з'явилася.
Тому протягом багатьох епох на Сході найголовнішим вважається підтримувати гармонію між внутрішнім і зовнішнім світом, між людиною і Космосом. Це допоможе не тільки відновити втрачену душевну рівновагу, але і стане відмінною профілактикою від багатьох хвороб.
І допоможуть вам у цьому поради здоров'я Східної медицини:

1. Дотримуйтеся «золотої середини» у всьому: почуттях, їжі, роботі. Такі почуття, як смуток або хвилювання, так само шкідливі для здоров'я, як і веселощі чи насолода.
Пам'ятайте:
занадто тривале сидіння шкодить м'язам;
занадто тривала ходьба шкодить зв'язкам;
занадто тривале стояння шкодить кісткам;
занадто тривале лежання шкодить життєвій енергії;
занадто тривале споглядання шкодить крові.
2. Їжте менше, але частіше: це забезпечить добре травлення. Якщо ви поїсте до повного насичення після того, як тривалий час були голодні, це напевно призведе до нетравлення.
3. Відчуйте вдячність у своєму серці. Щира внутрішня усмішка і відчуття гармонії — це найкраща профілактика від усіх хвороб.
4. «Тримай голову в холоді, а ноги в теплі». Це дозволить уникнути накопичення занадто великої кількості енергії в голові, через яке може підвищитися кров'яний тиск. Щоб знизити тиск, необхідно відвести енергію до стоп, — тому ноги повинні бути завжди теплими. Для цього зігрівайте стопи розтиранням — це допоможе уникнути серцевого нападу.
5. Слідкуйте за своєю мовою: ретельно вибирайте, що говорити.
6. Менше турбуйтеся — більше дійте. Пам'ятаєте слова Далай Лами: «Якщо проблему можна вирішити, не варто про неї турбуватися. Якщо проблему вирішити неможливо, турбуватися про неї безглуздо».
7. Розвивайте розум. У китайській мові ієрогліф «серце» означає також і «думки», «інтелект», «розум». Тому на Сході здавна практикують техніки, що дозволяють серцю та розуму об'єднатися і стати одним цілим. У цьому вам допоможе медитація.

8. Щодня вранці робіть невелику розминку:
- масаж голови за допомогою щітки або пальців рук. Повільно пройдіться по всій голові від лоба до маківки. Масаж покращує кровообіг, нормалізує тиск і ефективно позбавляє від головного болю і стресу.
- вправа для очей: сильно примружтеся, стисніть повіки, потім швидко відкрийте очі. Пообертайте очима зліва направо 15 разів, потім — 15 разів у зворотному напрямку.
- масаж обличчя: потріть одна об одну долоні, це допоможе їх розігріти. Покладіть долоні на обличчя так, щоб середні пальці торкалися носа збоку. Помасажуйте обличчя, рухаючись вгору по лобі, потім — щоки. Такий масаж покращує роботу мозку та нормалізує тиск.
9. Навесні лягайте спати поки світло і вставайте рано. Влітку та восени рано лягайте спати і рано вставайте. Взимку лягайте рано і вставайте пізніше.
Будьте в гармонії з собою і зі світом.

Лента новостей
Вступай: