Щити поверхові: види та особливості збирання
Щити поверхові використовуються для розподілення електроенергії та контролю роботи обладнання в багатоквартирному будинку. Їх класифікують за кількома ознаками, яким варто приділити більше уваги.
За призначенням
Поверхові щити зазвичай розподіляють електроенергію між квартирами. У такому разі до них підключають розподільні пристрої нижчого рівня, у яких виділені окремі лінії для потужної техніки та груп дрібних споживачів.
Якщо енергоспоживання приміщень відносно мале, поверховий щит може бути об’єднаний із квартирним. У нього виносяться автоматичні вимикачі для окремих ліній, пристрої захисного відключення та інше обладнання. Це типова схема для смартквартир і малогабаритних апартаментів.
За функціоналом
Основна частина поверхового щита — розподільна. Вона використовується для комутації силового та захисного обладнання. Однак компанія Генезис також пропонує бокси з контрольно-діагностичними відсіками. У них встановлюються лічильники й вимірювальні прилади, наприклад амперметри та вольтметри. Замовляючи виробництво електрощитового обладнання за індивідуальним проєктом, ви можете отримати навіть бокси з відділеннями для газових та водяних лічильників.
Ще одна сучасна тенденція — створення окремих відсіків для низьковольтних ліній у під’їзних і поверхових щитах. До них підключаються:
-
системи сигналізації та відеоспостереження;
-
пристрої розумного дому;
-
електромагнітні замки.
Таке рішення дає можливість швидко діагностувати та ремонтувати техніку, обмежуючи доступ фахівців у житлові приміщення.
За способом монтажу
У під’їздах багатоквартирних будинків найчастіше можна побачити вбудовані щитки. Вони встановлюються в нішах — ззовні можна побачити тільки їхні дверцята та віконця для використання контрольно-облікових приладів.
Однак це не єдине можливе рішення. Доволі розповсюдженими є настінні електрощити. Їх використовують, якщо ніша не була закладена на етапі проєктування. Ще один рідкісний, але також можливий варіант — шафа з кріпленням до підлоги. Вона займає більше місця, але зручніша з точки зору ремонту й обслуговування.
За комплектацією
Якщо максимально припустиме навантаження відоме заздалегідь, краще замовити комплектний електрощит. У ньому вже встановлено все необхідне обладнання. Вам лишається тільки протестувати його та підключити до комунікацій.
Однак параметри електромережі об’єкта можуть змінюватися. Якщо проєкт допускає збільшення енергоспоживання квартири, оптимальним варіантом буде порожній бокс. Він готовий до встановлення необхідних модулів — завдяки DIN-рейкам його можна буде наповнити за лічені хвилини.