Світові ціни на нафту впали до 12-річного мінімуму

Світові ціни на нафту впали до 12-річного мінімуму

Експерти прогнозують падіння цін на нафту нижче 30 доларів США за барель і не передбачають їх значного відновлення у найближчий період, информирует vhoru.com.ua

Світові ціни на нафту у понеділок, опустилися нижче 32 доларів США за барель. Це - мінімум за останні 12 років. Стрімке зниження цін на нафту пояснюють великою пропозицією на світових ринках та побоюваннями щодо падіння попиту на неї в Китаї.

Вартість нафта марки WTI з поставками в лютому знизилася до позначки 31,31 долара, на якій востаннє перебувала 23 грудня 2003 року. Згодом упродовж дня на торгах вона навіть пробила рубіж у 31 долар. Ціна бареля марки Brent впала до 31,48 долара - рівня 7 квітня 2004 року. "Зараз не багато людей очікують побачити значне відновлення цін на нафту, а тому ціни продовжують знижуватися, оновлюючи багаторічні мінімуми", - цитують аналітика компанії Фавада Разакзада.

Інший аналітик - Крейг Ерлам з компанії Oanda - прогнозує зниження ціни на нафту нижче важливого психологічного бар'єра в 30 доларів. Цьому, на його думку, сприяє також і посилення долара США щодо інших валют.

Лента новостей
Вступай: