Топ-5 варіантів роботи для фрілансера

Топ-5 варіантів роботи для фрілансера

За оцінками американської платформи пошуку віддаленої роботи Elance, до 2020 року фрілансери складуть 60% всього світового ринку праці, оборот ринку фрілансу зросте до 46 млрд доларів. Ми склали топ-5 варіантів фріланс-заробітків в Україні.

Найбільше на біржах фрілансу, де замовники знаходять виконавців для своїх робіт, шукають розробників сайтів.

Веб-дизайнер

Шукають виконавців для нескладної роботи в цьому руслі, так і програмістів, які готові зробити сайт ''під ключ''. За найпростішу роботу готові платити від 10 доларів.

Ринок фрілансу цікавий тим, що дає широкі можливості і не потребує профільної університетської освіти, проживання у великому місті та багатьох інших умовностей. За проект веб-розробник може в середньому заробити 50-100 доларів, говорить веб-дизайнер Дмитро Чуприна.

''Зазвичай біржа фрілансу працює так. Купуєш на місяць пакет заявок. Коштує він від 3 до 10 доларів у залежності від кількості заявок. Потім відзначаєш, яка заявка тобі цікава, з чим ти готовий працювати. Тоді замовники вже дивляться, хто із заявлених виконавців їм найбільше підходить. Усе залежить від портфоліо. Кожен успішно виконаний проект, позитивний відгук замовника і хороша позиція в рейтингу — плюс до твого портфоліо. За рік роботі на фрілансі веб-дизайнером мені вдалося піднятися в рейтингу на 12 сходинку із більш ніж 200 позицій'', – переконаний Дмитро Чуприна.

Написання коментарів та відгуків на сайти

Робота нескладна і механічна. За неї найчастіше беруться студенти. За такі послуги фрілансерам готові платити від 10 доларів, обсяги роботи обговорюються окремо.

Новачкам фрілансери радять не боятися пробувати, але не чекати замовлень в той же момент.

Розробка принтів для одягу

В моду входить одяг з малюнками, тож українські підприємці не відстають від трендів. Замовлення пропонують виконати художникам-дизайнерам, фотографам та тим, хто знається на спеціалізованих програмах. За розробку макету пропонують 4 долари, а час на виконання роботи — 1 день.

Автор статтей

На біржах фрілансу, тобто спеціальних платформах, де замовники знаходять виконавців віддаленої роботи, можуть шукати роботу і сценаристи, копірайтери, журналісти, перекладачі, рекламщики та навіть поети.

''Були потрібні хоч якісь гроші. Вирішила писати статті. Написала кілька текстів, знайшла в інтернеті біржу статей. Ризик дуже маленький, бо ти виставляєш невеликий шматок тексту, а всю роботу замовник отримує уже після оплати'', – говорить копірайтер Олена Головацька з Долинської, що на Кіровоградщині.

Переклади

За перекладацьку діяльність замовники готові платити від 2 до 200 доларів в залежності від складності перекладу та його обсягів.

''На фріланс-біржі кілька разів потрапляла на шахрайство. Спочатку просили перекласти невелику кількість тексту, на перевірку. За це заплатили якісь гроші. Потім дали ще один шматок, уже більший. За нього теж заплатили, але мало, мовляв, робота була пробна. Нарешті, отримала велике замовлення. Текст був медичного спрямування з багатьма термінами. Коли переклад завершила, замовника і слід пропав", – каже перекладач Олена Манюк.

Лента новостей
Вступай: