Банки повертатимуть вкрадені з карток гроші - експерт

Банки повертатимуть вкрадені з карток гроші - експерт

Найближчим часом, не тільки Visa, але й Master card та вітчизняна платіжна система "Простір" почнуть компенсувати клієнтам вкрадені з карток гроші. Про це у коментарі Gazeta.ua розповів директор департаменту аналітики компанії "Простобанк консалтинг" Володимир Паюк.

"Запровадження компанією Visa програми повернення вкрадених грошей є суттєвою конкурентною перевагою. Master card та "Простір" мають відреагувати на це й зробити такі ж програми", - сказав експерт.

Компанія Visa з 1 серпня вирішила розповсюдити досвід США на Україну й повертати вкрадені кошти, якщо власник не допомагав шахраям. Банки мають півроку, щоб підготуватися до нововведення.

"Потрібно підвищити захист банкоматів та інтернет-платежів. Вимагати встановлення особи платника як мінімум двома способами, підтверджувати платежі по телефону. Крім того, піднімати фінансову грамотність клієнтів: навчити нікому не казати пін-код, пароль тощо", - наголосив Володимир Паюк.

Банки не повертатимуть грошей, якщо клієнт сам повідомив шахраєві секретні коди. Факт того, що гроші вкрадені без участі клієнта, довести можливо. У банкоматах лишаються накладки, висвердлені дірки тощо. Інтернет-платежі відслідковують спеціальні програми.

Лента новостей
Вступай: