Програма розвитку ООН зекономила Україні 1,4 мільйона доларів на закупівлях ліків

Програма розвитку ООН зекономила Україні 1,4 мільйона доларів на закупівлях ліків

Міжнародна організація Програма розвитку ООН закупила ліки для дитячої гемофілії за кошт Державного бюджету-2015 ефективніше за МОЗ у 2014 році на 1,4 млн доларів.

Про це повідомляє прес-служба Благодійного Фонду "Паціенти України".

Відповідно до документів, оприлюднених Програмою розвитку ООН, економія під час закупівлі ліків для дитячої гемофілії склала 1,4 млн доларів у порівнянні з 2014 роком.

Усі препарати, закуплені міжнародною організацією, виявилися дешевими від цін, за якими у 2014-му році ці ліки закуповувало Міністерство охорони здоров'я.

Крім того, спостерігається аналогічна тенденція щодо падіння цін на ліки для дорослої гемофілії, закупівлю яких цього року здійснює Міністерство охорони здоров'я України без залучення міжнародних організацій.

Виявилося, що постачальники змушені були виходити на тендери Міністерства охорони здоров'я у 2015-му році майже з тією ж ціновою пропозицією, яку пропонували Програмі розвитку ООН.
Так, наприклад, препарат ФЕЙБА 500, 1000 (виробник БАКСТЕР АГ, Австрія) у 2014 році коштував МОЗу 2,1331 долара. Цього ж року МОЗ закупило його за 1,2620 долара, а ПРООН – за 1,2350 долара.

Також вперше за всю історію закупівлі ліків для дітей, хворих на гемофілію, на тендери вийшли і виробники напряму. Всього переможцями тендеру стало 5 компаній: 3 українські та 2 іноземні.

Загальна сума контрактів по 15 позиціям склала 7,3 млн доларів, враховуючи логістику та сервісний збір організації.

Всього на лікування дитячої гемофілії та хвороби Віллебранда у 2015 році державою було виділено 162,2 млн грн (7,3 млн длр). Це на 60% перевищує суму у доларовому еквіваленті, яку виділила держава попереднього року на лікування дітей, з діагнозом "гемофілія".

Лента новостей
Вступай: