США і ЄС закликали Вірменію і Азербайджан до мирних переговорів

США і ЄС закликали Вірменію і Азербайджан до мирних переговорів

Уряд США "найжорсткішим чином" засудив останні сутички між Азербайджаном та Вірменією в Нагірному Карабаху, внаслідок яких загинули щонайменше 30 осіб.

"Ми закликаємо сторони конфлікту продемонструвати стриманість, уникнути подальшої ескалації та строго дотримуватися режиму припинення вогню", - заявив держсекретар США Джон Керрі у своєму зверненні в суботу, 2 квітня. Він також додав, що сторони мають негайно сісти за стіл переговорів за посередництва ОБСЄ.

Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Німеччини, яка цього року головує в ОБСЄ, заявив, що "воєнного вирішення конфлікту не може бути", і також закликав обидві сторони повернутися до переговорів.

Нагадаємо, що ескалація конфлікту почалася у ніч на суботу, 2 квітня. Офіційно територія Нагірного Карабаху належить до Азербайджану, проте після війни 1991-1994 років вона перебуває під контролем етнічних вірменів, які і складають більшість населення самопроголошеної "Нагорно-Карабаської республіки". Вірменія та Азербайджан так і не підписали мирної угоди з часу початку конфлікту, в якому загинули близько 30 тисяч осіб.

Лента новостей
Вступай: