Українському льону знайшли застосування для друку грошей

Українському льону знайшли застосування для друку грошей

Фабрика банкнотного паперу, що розташована в м. Малин (Житомирська область), виготовила першу партію паперу із частковим вмістом українського льону. Цей папір використовуватиметься під час виготовлення банкнот гривні. Про це заявив заступник Голови Національного банку України Яків Смолій на прес-брифінгу, який відбувся на Фабриці банкнотного паперу.

"Українські фахівці вже давно стали замислюватися над доцільністю використання в композиції паперу, крім бавовни, також інших рослинних натуральних волокон, наприклад, льону, - зазначив Яків Смолій. - За решти рівних умов вартість вітчизняної лляної сировини помітно нижча від імпортованого бавовняного волокна, яке є дефіцитним товаром. Використовуючи льон, ми зможемо знизити витрати, пов'язані із забезпеченням економіки країни необхідною кількістю банкнот гривні, підтримати національного товаровиробника цієї сільськогосподарської культури та створити додаткові робочі місця".

Заступник Голови Національного банку презентував журналістам зразки дослідної партії паперу із частковим вмістом льону. Рівень фізико-механічних показників цього паперу відповідає всім новітнім вимогам Національного банку України. Завдяки своїм природним властивостям волокна льону значно перевищують за механічною міцністю волокна бавовни, забезпечуючи кращу зносостійкість паперу. "Нові якості банкнотного паперу дадуть змогу зміцнити та захистити нашу національну валюту, яка у цьому році святкуватиме своє 20-річчя, та стануть гідним і вагомим етапом у її історичному розвитку," - сказав він.

Нині Банкнотно-монетний двір Національного банку України здійснює комплексні випробування паперу дослідної партії, метою яких є оцінка відповідності нового паперу і банкнот усім необхідним вимогам.

Як зауважив Яків Смолій, ідея використання альтернативи бавовни у виготовленні грошей оригінальна, проте не унікальна. Це відома у банківській індустрії практика. Наприклад, траплялися випадки застосування для виготовленні паперових грошей волокон рисової соломи або манільського прядива (це рослинне грубе задерев'яніле волокно, що отримується з рослин сімейства бананових). Тривалий час успішно застосовували волокна льону з метою виробництва паперової основи для доларів у США.

Під час оглядової екскурсії директор Фабрики банкнотного паперу Василь Іщенко розповів журналістам, що перший папір на підприємстві було отримано ще в 1996 році, офіційне ж відкриття відбулося 1 квітня 1997 року.

"Технічним оснащенням фабрики і налагодженням технології виробництва високоякісного паперу з водяними знаками займалися нащадки засновників європейської культури паперового виробництва - спеціалісти з італійської компанії "Фабріано", - повідомив Василь Іщенко.

Завдяки реалізації в 2010 році інноваційного проекту щодо технічного переоснащення фабрики підприємство вийшло на якісно новий рівень технологічних можливостей, порівнянний за потенціалом із подібними виробництвами передових виробників банкнотного паперу. Це дає змогу Україні виготовляти папір нового покоління, оснащений найсучаснішими захисними ознаками, з підвищеною стійкістю до зношування. Уже на етапі виготовлення паперу може застосовуватися до десяти елементів захисту як для машинного розпізнавання, так і ознак, котрі визначаються за допомогою органів людських відчуттів та простих підручних засобів.

"Одним із доказів успішної роботи фабрики є реалізація її експортних можливостей. Лише за останні 15 місяців фабрика виготовила та поставила на експорт понад 700 тонн банкнотного паперу, з них більше 90% - підвищеної зносостійкості (так званих довговічних марок паперу). Нині ми працюємо над підготовкою до підписання контрактів на виготовлення й поставку паперу і банкнот із кількома іноземними компаніями. Сподіваємося, незабаром фабрика зможе запропонувати на світовому ринку також свою інноваційну продукцію з льоноволокном", - зауважив Василь Іщенко.

За його словами, фабрика завдяки сучасному обладнанню може виготовляти більше 3 100 тонн банкнотного та захищеного паперу на рік.

Лента новостей
Вступай: