Яценюк пояснив, як можна вийти з політичної кризи

Яценюк пояснив, як можна вийти з політичної кризи

Нинішня політична криза в державі є штучною. Про це глава уряду Арсеній Яценюк сказав у програмі "10 хвилин з прем'єр-міністром".

"Це не лише моя оцінка. Такою є думка багатьох авторитетних світових лідерів фахівців", - зауважив прем'єр.

На його переконання, для нинішньої кризи немає раціональних підстав, її ідейна основа - це абсурдна зацикленість на рейтингах і химерна надія на безпідставні політичні проекти.

"Серед них найбільш загрозливою є теза про приреченість нинішньої політичної ситуації, а, врешті, про прожект дострокових парламентських виборів. Найбільш зацікавленими у дострокових виборах в Україні є три сили: популісти, олігархи та Кремль", - наголосив Яценюк.

Він підкреслив, що дострокові парламентські вибори є неприйнятним варіантом розвитку подій.

На його думку, у політиків є вибір, що складається з двох можливостей.

"Перша, яку сповідую я, передбачає відновлення парламентської коаліції, посилення чинного складу Кабінету міністрів України, тісну взаємодію між "Блоком Петра Порошенка", "Народним фронтом" та демократичними парламентськими силами, і, найважливіше, - продовження реформ в країні, які започатковані цим урядом", - сказав Яценюк.

Другий варіант, за його словами, "президент України та його фракція, яка є найбільшою у Верховній Раді, беруть на себе відповідальність і представляють новий склад Кабінету міністрів, нового прем'єр-міністра, нову програму та проводять переговори з парламентськими силами щодо підтримки як іншого уряду, так і альтернативної програми".

Разом з тим Яценюк переконаний, що суто зміна уряду не стане вирішенням кризи.

Він звернувся до президента Петра Порошенка, членів фракції "БПП", фракцій Радикальної партії, "Самопомочі", "Батьківщини" та їх керівників з проханням зробити вибір у цьому питанні.

Також Яценюк закликав їх припинити "підкилимну і примітивну боротьбу за крісла і владу".

Крім того, прем'єр закликав президента, голову Верховної Ради та лідерів національних політичних сил підписати цілі та принципи нинішнього уряду, що "мають універсальний характер і передбачають недопущення антиконституційного втручання в діяльність виконавчої влади, незаконного політичного тиску та корупції".

"Гарантією додержання цих принципів має стати їхнє ухвалення як закону України", - додав Яценюк.

Лента новостей
Вступай: