Корупціонери надзвичайно активні в період політичної кризи - експерт

Корупціонери надзвичайно активні в період політичної кризи - експерт

Корупціонери надзвичайно активні в період політичної кризи. Таку думку висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк та закликав правоохоронні органи бути на сторожі.

"Громадянське суспільство, журналісти та правоохоронні органи повинні бути надзвичайно уважними в час, коли безліч чиновників чекають свого офіційного звільнення та користуються політичною невизначеністю в своїх відомствах. Велика кількість держслужбовців, розцінює політичну кризу виключно як можливість безкарно збагатитися. Для них це період, коли на посаді вже практично нічого не тримає і слід подумати про безбідне майбутнє, так звані "золоті парашути".

Саме у нечистих на руку чиновників виникає надзвичайна спокуса прийняти кілька непублічних рішень, які для них персонально можуть принести неабиякі дивіденди. Компенсувавши низькі заробітні плати, в той же час нанести державі шалені збитки", – вважає експерт.

До прикладу, Микола Давидюк наводить незрозумілу ситуацію в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, коли його функціонери діють більше на користь тіньового металобрухтного бізнесу і дешевого експорту металобрухту, ніж українських промислових виробників, які сплачують податки та надають робочі місця нашим співгромадянам.

"І такі речі не можна називати технократичними рішеннями, реформами чи навіть лібералізацією. Це пряме нанесення збитків державі, національним виробникам та зменшення надходжень до бюджету, що несе вигоду виключно окремим чиновникам та сірим експортерам", – додає експерт.

Вихід із кризи директор аналітичного центру вбачає у підвищенні заробітних плат для держчиновників усіх рівнів, а не тільки перших осіб, та забезпечення конкурентних соціальних гарантій. Адже тільки забезпечений чиновник зможе приймати лояльні державі рішення та не думати про персональне збагачення, чого, на жаль, немає сьогодні", – підсумував політолог.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує затвердити баланс брухту чорних металів на 2016 рік, прогнозуючи заготівлю брухту на рівні 4,6 млн тонн та зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в розмірі 1,1 млн тонн, на рівні попереднього року. Проект рішення розроблено, не зважаючи на пропозиції метпідприємств обмежити вивезення стратегічної сировини через його нестачу на внутрішньому ринку, і значно меншого фактичного рівня заготівлі.

Лента новостей
Вступай: