У ГПУ виправдалися за перепризначення слідчих у справі "діамантових прокурорів"

У ГПУ виправдалися за перепризначення слідчих у справі

Перепризначення слідчих Генпрокуратури, які займалися справою "діамантових прокурорів", затримується. Причина - внутрішні перевірки у відомстві та відпустку генпрокурора Віктора Шокіна. Про це заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко.

"Нові слідчі проходять внутрішню безпекову перевірку. До того ж немає людини, яка повинна підписати накази про їхнє призначення. Оскільки генпрокурор у відпустці", - пояснив Куценко.

Він нагадав, що слідчих "групи Каська" ще на початку лютого вивели за штат управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками прокуратури, через розформування підрозділу. А але вони досі в штаті ГПУ.

"Жодна людина, яка займалася справою "діамантових прокурорів", не є звільненою. Вони отримують зарплату, службові посвідчення не здавали, у них є робочі місця, кабінети, у них ніхто нічого не забрав. Просто вони вже не в старому управлінні, і ще не в новому. Коли через реформування було скасовано посади помічників генпрокурора, схожа ситуація була й стосовно мене, до моменту перепризначення в інший департамент",- сказав Куценко.

Зараз увесь підрозділ Каська перейшов до Генеральної інспекції, розповідає він. У відділі кадрів та внутрішньої безпеки перевіряють їх на відповідність декларації. Висновки перевірки мають надійти до керівника Генінспекції Максима Мельниченка, який або візує їх, або не візує. Потім він подає їх профільному заступнику генпрокурора Давиду Сакварелізде. Далі — генпрокуророві.

Водночас Куценко не виключив, що дехто зі слідчих групи Каська не буде перепризначений у Генінспекцію.

"Може, хтось зі слідчих хвилюється, що його не перепризначать. Тому й піднімає ці чутки. Але про це зарано говорити до моменту, поки процедуру не буде завершено", - сказав Куценко.

Нагадаємо, 15 лютого заступник генпрокурора Віталій Касько подав у відставку через неможливість працювати під керівництвом Віктора Шокіна. Куценко тоді назвав це "піар-акцією" і додав, що у Каська "в руках були всі механізми для того, щоб не просто робити заяви". Колишній перший заступник голови СБУ - начальник Головного управління по боротьбі з корупцією Віктор Трепак розповідав, що у справі "діамантових прокурорів" на співробітників СБУ здійснювався "потужний тиск". Співробітникам ГПУ та СБУ - інкримінували перевищення службових повноважень.

Лента новостей
Вступай: