В НБУ розповіли про причини зниження курсу гривні

В НБУ розповіли про причини зниження курсу гривні

Зниження курсу національної валюти викликане комплексом як тимчасових, так і фундаментальних економічних і політичних причин. Про це у вівторок, 23 лютого, заявив заступник глави Національного банку України Олег Чурій, повідомляє прес-служба НБУ.

"Сезонний спад ділової активності в січні викликав зниження надходжень валютної виручки в лютому, а політична нестабільність і зволікання з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом несприятливо позначаються на очікуваннях бізнесу", - наголосив заступник голови НБУ. До фундаментальних факторів Чурій відніс зниження цін на світових сировинних ринках і девальвацію валют торговельних партнерів України.

На думку заступника голови НБУ, пожвавлення ділової активності, відновлення політичної стабільності і продовження співпраці з МВФ будуть сприяти усуненню тимчасових дисбалансів. Чурій уточнив, що з початку року НБУ провів три аукціони з купівлі валюти сумарно на 65,7 мільйонів доларів і десять аукціонів з її продажу на 238,5 мільйонів доларів, в тому числі, в лютому чистий продаж склала 98,5 мільйонів доларів, тоді як міжнародні резерви України на початок місяці були рівні 13,4 мільярдів гривень.

Заступник голови Нацбанку додав, що для попередження зовнішніх ризиків, що впливають на стан платіжного балансу і курс гривні, і для зниження інфляції до 12% до кінця 2016 року правління НБУ зберігає облікову ставку на рівні 22% річних з вересня 2015 року.

Національний банк України на 24 лютого встановив курс гривні стосовно долара США на рівні 27,23 грн за долар.

Це найвищий показник долара цього року.

Лента новостей
Вступай: